Susisprogdino su buvusia drauge

Susisprogdino su buvusia drauge

Tomo Markelevičiaus nuotr.

Tomo Markelevičiaus nuotr. Automobilis po sprogimo

2014 m. gruodį Panevėžyje, nuošalioje aikštelėje po 9 val. ryte automobilyje susisprogdino vyras su buvusia drauge. Pora buvo išsiskyrę prieš pusmetį. Apie tokius vyro ketinimus žinojo jo draugas, buvusi žmona, kartu žuvusi buvusi draugė, jos tuometinis draugas, apie tai buvo informuota ir policija.

Nepageidaujamas, pasikartojantis įtampą keliantis vyro elgesys prasidėjo praėjus keliems mėnesiams po skyrybų, kai buvusi draugė pradėjo bendrauti su nauju draugu. Dar iki susisprogdinimo vyras rašinėjo buvusiai draugei, keletą kartų veržėsi į moters tuometinio draugo namus. Toks elgesys gąsdino ne tik moterį, bet ir jos draugą. Vyras žurnalistams teigė: „Paskutines kelias savaites miegojau su šautuvu rankose. Jaučiausi kaip medžiojamas žvėris. Tačiau labiausiai jaudinausi dėl savo mažamečio vaiko, su kuriuo gyvenu.“

Persekiotojas apie ketinimus susisprogdinti su buvusia drauge buvo informavęs draugą. Šis apie tai pranešė tiek moteriai, kuriai grėsė pavojus, tiek policijai. Tačiau pareigūnams pabendravus su persekiojančiu vyru, policininkai priėjo prie išvados, kad nėra pakankamo pagrindo manyti, jog buvo grasinimų ir grėsmė yra reali. Per pokalbį vyras pareigūnams nesukėlė įtarimų, nebuvo nusiteikęs priešiškai, kalbėjo ramiai, nerodė agresijos ar keršto troškimo požymių. Jis tikino neketinantis draugei daryti nieko blogo. Pareigūnai medžiagą užregistravo ir perdavė toliau tikslinti informaciją.

Vis dėl to buvo pakankamai neįvertintų ženklų, jog vyro ketinimai susisprogdinti rimti: paruoštas testamentas, parašytas atsisveikinimo laiškas artimiesiems ir net savo įmonės buhalterei. Vyras savo partneriams nurodė, kaip tvarkyti verslo reikalus, kai jo nebebus. Buvusią žmoną jis kartu vežiojosi pas skolininkus ir nurodė jiems atsiskaityti su ja.

 

http://www.delfi.lt/news/daily/crime/per-automobilio-sprogima-prazudytos-moters-draugas-pareigunai-ziurejo-pro-pirstus.d?id=66673542