Pavydus dainininkės Björk persekiotojas ryžosi žmogžudystei

Pavydus dainininkės Björk persekiotojas ryžosi žmogžudystei

Stéphane Sednaoui nuotr.

Stéphane Sednaoui nuotr.

Islandų dainininkės Björk persekiotojas pradėjo domėtis įžymiais žmonėmis dar jaunystėje. Aktyvus susidomėjimas dainininke Björk prasidėjo 1993 metais. Vyras tuo metu pradėjo rinkti informaciją apie dainininkės asmeninį gyvenimą, rašyti jai laiškus bei pildyti dienoraštį, kuriame įvardijo savo pagrindinį  norą: ,,tapti žmogumi, kuris stipriai paveiks Björk gyvenimą“.

Lemtingas lūžis Björk ir jos persekiotojo istorijoje įvyko tuomet, kai vyras laikraštyje perskaitė, kad Björk susitikinėja su muzikantu. Šį faktą vyras priėmė kaip asmeninį įžeidimą bei pradėjo kurti planus, kaip galėtų sukelti skausmą dainininkei. Tuo metu vyras baigė rašyti dienoraštį ir pradėjo kurti vaizdo įrašus, kuriuose išsakė savo planus, kaip ketina atkeršyti Björk .

Persekiotojas nusprendė sukurti bombą bei įmontuoti į knygą bei nusiųsti paštu dainininkei, o tai padaręs nusižudyti, tam , kad jie ,,amžinai galėtų būti danguje“. 1996 m. rugsėjo 12 d. vyras nuėjo į paštą ir išsiuntė siuntą dainininkei. Tačiau policija greitai atpažino bombą bei ją nukenksmino, todėl dainininkė buvo išgelbėta nuo pavojaus. Grįžęs namo, persekiotojas padarė paskutinį vaizdo įrašą, kuriame girdėjosi įjungta Björk muzika, vyras teigė, kad yra labai susijaudinęs, tačiau žino ką daro ir viską daro dėl Björk . Po šių žodžių vyras nusižudė. Artimieji teigė žinoję apie liguistą vyro susidomėjimą dainininke, tačiau niekas nenumanė, kad tai gali virsti tragedija.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Ricardo_L%C3%B3pez_(stalker)