Aktorės persekiojimas baigęsis pasikėsinimu į prezidentą

Aktorės persekiojimas baigęsis pasikėsinimu į prezidentą

AP nuotr. Išpuolis prieš JAV prezidentą Ronaldą Reiganą

 

AP nuotr. Išpuolis prieš JAV prezidentą R. Reiganą

1980 m. jaunas vyras žiūrėdamas filmą „Taksi vairuotojas“ (angl. „Taxi driver“) susižavėjo aktore Džodi Foster. Žurnale perskaitęs, jog ji įstojo į Jeilio universitetą, jaunuolis keletą kartų vyko į studentų miestelį ir palikdavo laiškus aktorės pašto dėžutėje arba po jos bendrabučio kambario durimis, skambindavo jai į kambarį, kalbėdavo su ja telefonu ir tuos pokalbius įrašinėdavo. Nepageidaujamas vyro dėmesys tęsėsi ir aktorei aiškiai išreiškus prašymą, jog jis liautųsi.

Be minėtos simpatijos aktorei vyras buvo išreiškęs savo pasipiktinimą autoritetingais asmenimis. Netgi užfiksuoti galimi vyro bandymai persekioti tuometinį JAV prezidentą Džimį Karterį. Po pusmečio, kuomet JAV prezidentu jau buvo išrinktas Ronaldas Reiganas, vyras pradėjo domėtis pastarojo dienotvarke. 1981 m. kovo 30 d. jis paliko žinutę aktorei Džodi Foster, kurioje rašė:

„…prašau suteik galimybę su šiuo istoriniu žygiu pelnyti tavo pagarbą ir meilę“. Tos pačios dienos popietę vyras pasikėsino į Ronaldą Reiganą, paliesdamas 6 šūvius į JAV prezidentą ir jo palydą. Ronaldas Reiganas ir dar trys žmonės buvo sužeisti išpuolio metu.

 

http://nymag.com/daily/intelligencer/2017/03/john-hinckley-is-out-of-the-mental-hospital.html